З 25 січня 2016року в бібліотеці проходила перша виставка з циклу «Із приватних колекцій» -
«Ювілейні монети незалежної України»
Монета – своєрідний твір мистецтва. ЇЇ художній образ створюється у відділі розробки дизайну Монетного двору НБУ, де працюють відомі в Україні художники, скульптори, гравери, представники інших рідкісних професій, яких об’єднує цікава і складна справа – виробництво металевих грошових знаків.
Всього ювілейних та пам'ятних монет за час незалежності України станом на 16 січня 2016 року було випущено 672. З них 349 з недорогоцінних металів. Ювілейні і пам'ятні монети почали випускатися Національним банком з 1995 року, з 672 монет — 21 монета номінована в карбованцях і 651 у гривнях.
На виставці в бібліотеці було представлено 18 різних за тематикою монет.
До 70-річчя Дніпровської ГЕС — ювілейна біметалева монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена 70-річчю введення в експлуатацію першої і найбільшої гідроелектростанції Дніпровського каскаду (м. Запоріжжя), побудованої у 1927—1932 роках. Проведене в рекордно короткі строки будівництво первістка української енергетики мало велике значення для розвитку металургійної промисловості, машинобудування та сільського господарства східної та південної України.
Монету введено в обіг 2 жовтня 2002 року. Вона належить до серії «Інші монети».
До 70- річчя утво́рення Запорі́зької о́бласті — ювілейна монета номіналом 2 гривні, випущена Національним банком України, присвячена Запорізькій області, основою економічного потенціалу якої є потужний індустріальний комплекс та уславлені родючі чорноземи, краю з багатою історією, одному з центрів формування запорізького козацтва. Монету введено в обіг 17 грудня 2009 року. Вона належить до серії «Області України».
Зубр — пам'ятна монета номіналом 2 гривні, випущена Національним банком України, присвячена майже повністю винищеному представнику ряду парнокопитних — зубру (Bison bonasus), розведення та розселення якого в Україні успішно відбувається з 1965 року. Зубра занесено до Червоної книги України, списку МСОП (категорія — уразливий) та Європейського Червоного списку. Монету введено в обіг 31 березня 2003 року. Вона належить до серії «Флора і фауна».
Володимир Короленко — ювілейна монета номіналом 2 гривні, випущена Національним банком України. Присвячена письменнику, публіцисту, громадському діячу, гуманісту Володимиру Галактіоновичу Короленку (27.07.1853 — 25.12.1921), який народився у м. Житомирі. Життя і творчість письменника тісно пов'язані з українським народом і його культурою. У своїх оповіданнях і повістях «Ліс шумить», «Судний день», «В поганому товаристві», «Сліпий музикант», «Парадокс», «Сон Макара» розкриває духовну красу та побут народу України, її природу.
Дата уведення в обіг: 20 червня 2003; 4604 дні тому.
Банду́ра — пам'ятна біметалева монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена українському народному струнно-щипковому музичному інструменту. Бандура — це один з найпоширеніших українських народних інструментів і відома з XV ст. З 20-х років XX ст. мистецтво гри на бандурі переживає період відродження.
Монету введено в обіг 23 грудня 2003 року. Вона належить до серії «Народні музичні інструменти».
Свя́то Трíйці — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена одному з найбільших християнських свят на честь Трійці, яке святкують на 50-й день після Великодня (п'ятидесятниця, зелені свята).
Монету введено в обіг 14 травня 2004 року. Вона належить до серії «Обрядові свята України».
2 Гривні (Hryvni) - 2003 - мідно-нікелево-цинковий сплав (нейзильбер) - 31 мм - 12,8 г - тираж монети: 50.000 шт.
Морський коник чорноморський (лат. "Hippocampus guttulatus microstephanus")
орнамент із флори та фауни - малий герб України (тризуб)